Події

Громадські активісти фільтрують суддів

Тарас Шевченко інтерв'ю

Не допустити недоброчесних кандидатів у Вищу раду правосуддя – з такою метою зібрались 9 березня 2017 р. в Українському кризовому медіацентрі учасники Автомайдану, громадського руху «Чесно» та представники Центру протидії корупції.
З’їзд суддів, на якому відбудеться таємне голосування, призначений на 14 березня 2017 р. Саме тоді служителі Феміди обиратимуть шістьох членів Вищої ради правосуддя, щоб оновити таким чином її нинішній склад на третину. Проте кандидатури майже половини осіб мають сумнівну репутацію.
Проаналізувавши інформацію з відкритого доступу, активісті виявили, що кожного третього із 44 важко назвати доброчесним, навіть в загальнолюдському розумінні, не кажучи вже про відповідність особливим критеріям, що висуваються до кандидатів у ВРП. «Саме цей орган після відбору Вищої кваліфікаційної комісії затверджуватиме та пропонуватиме Президенту кандидатів у новий Верховний Суд, – нагадав співзасновник Руху «Чесно» Тарас Шевченко, – тому до його складу мають увійти люди, щодо моральних та професійних якостей яких не виникає жодних сумнівів.
Серед критеріїв, які використовували члени громадських об’єднань – причетність до ухвалення сумнівних рішень. Цей фільтр не пройшли семеро.
Фільтруй судДо порушення прав людини доклали руку двоє претендентів на місця у Вищій раді правосуддя.
Невідповідність стилю життя задекларованим статкам – найпоширеніше явище серед носіїв мантії.
Професійна компетентність деяких бажаючих поповнити лави членів ВРП оцінювалась відповідно до результатів анонімного тестування до Верховного Суду, адже половина кандидатів також шукає щастя у цьому конкурсі.
Серед тих претендентів до ВРП, хто зовсім не знає права ¬- суддя у відставці Григорій Алейніков, суддівське айкью якого, за версією конкурсу на посади судів Верховного Суду, лише 53 бали з 90 можливих. Це на один бал більше, ніж на аналогічному конкурсі набрав діючий суддя арбітражного суду Івано-Франківської області Павло Шкіндер.
ЧесноЧимало здобувачів благородної мантії судді Вищої ради правосуддя не змогли приховати дисбаланс своїх статків і доходів. Так, суддя Апеляційного суду Харківської області Лариса Шевцова, при доходах трохи більше 430 тисяч гривень має будинок вартістю понад мільйон у національній валюті, а в 2014 році пані Шевцова примудрилась купити 5 автівок, зокрема Mercedes-Benz та Pontiac, витративши згідно з декларацією лише 237 тис грн.
Але це дріб’язок, порівняно з автопарком судді Київського апеляційного адміністративного суду Оксани Епель. Jaguar, Porshe Cayenne, Volkswagen, Lexus – ці та інші бренди використовує її родина. А чоловік, за інформацією «Української Правди», є бізнес-партнером екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Цікаво й те, що маючи в господарстві понад 11 га землі та будинок площею 590 кв. м, суддя Епель обжила кімнату в гуртожитку, сподіваючись ще й на безкоштовну столичну нерухомість від держави.
Суддя Личаківського райсуду м. Львова задекларував свій великий маєток в центрі Львова, неподалік Ратуші, скромно позначивши його квартирою.
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Констянтин Бабенко має земельні ділянки, нерухомість та бізнес не тільки на території України, а й у Російській Федерації. Дружина судді є власником приватного підприємства «Аміда-Крим», яке знаходиться в Алушті, а після окупації було перереєстроване не за українським, а за російським законодавством.
Суддя Апеляційного суду міста Києва Степан Гладій, який також претендує на місце в Вищій раді правосуддя, у 2015 році під час розгляду справи Гонгадзе-Подольського, був у складі комісії, яка заборонила ЗМІ вести пряму трансляцію з зали засідань, а потім взагалі видалила потерпілого з процесу. В результаті, бідолаху, якого в 2000 році викрав та побив Пукач, ще й притягли до адміністративної відповідальності з накладенням грошового стягнення в розмірі 1530 та 1700 грн.
Недоброчесні суддіПортрети тих 16 суддів, стосовно яких знайшлась компрометуюча інформація з офіційних джерел, прикрасили сходи Українського дому. Протягом кількох годин на них дивилися журналісти і перехожі. У вівторок, 14 березня, в день відкриття З’їзду суддів, його учасники також матимуть нагоду побачити фото одіозних суддів, оскільки активісти планують доставити цю галерею під стіни Жовтневого палацу, туди, де відбудеться таємні вибори найпорядніших людей країни.
Віталій ШабунінОдин із співзасновників громадського руху Чесно Віталій Шабунін зазначив, що в разі обрання когось із цих осіб до складу Вищої ради правосуддя, в українців залишаться тільки ті можливості для зміни судової системи, які знаходяться за межами правового поля.

Ольга Жукова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *