Події

Перший Міжнародний адвокатський форум

Міжнародний адвокатський форум

Міжнародний адвокатський форум

Шляхи розвитку адвокатури України у Європейському Співтоваристві.
Перший Міжнародний адвокатський форум

5 липня 2014 р. за ініціативи Ради адвокатів міста Києва та сприяння Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» відбувся перший Міжнародний адвокатський форум «Шляхи розвитку адвокатури України у Європейському Співтоваристві», який став, без перебільшень, рішучим кроком вітчизняної адвокатури в європейському напрямі.
Форум зібрав під прозорим дахом київського Гольф Центру близько півтисячі адвокатів з усієї України, які впродовж двох сесій та трьох секційних засідань змогли не лише пересвідчитися, що Європа насправді відкрила двері для української адвокатури, а й особисто долучитися до цього важливого етапу нашого цивілізаційного поступу.

Девід Вон, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя»
Девід Вон, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя»

Спектр розглянутих тем дав можливість охопити найважливіші аспекти адвокатської праці і буття. В рамках сесійних засідань доповідачі присвятили виступи питанням: «Роль адвокатів в системі захисту прав людини та демократії» (Марк Сегал, ключовий експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»), «Організація адвокатури в країнах Європи», «Міжнародні стандарти адвокатської діяльності» (Ритіс Йокубаускас, експерт Ради асоціацій адвокатів та правничих спілок Європи), «Відносини між суддями та адвокатами» (Віргіліюс Валанчіус, експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»), «Певні аспекти професійної співпраці адвокатів із суддями та прокурорами: досвід Німеччини» (Клаус Хьонер, експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»), «Організація адвокатури у Франції» (Жан-Луї Маньє, член Комітету з європейських та міжнародних зв’язків Ради адвокатів Франції), «Напрями співробітництва України та Польщі» (Юстина Мазур, адвокат з міста Бидгощ, Польща), «Досвід Міжнародної співпраці адвокатів Білорусі» (Віктор Чайчис, Голова Республіканської колегії адвокатів Білорусі та Мінської обласної колегії адвокатів), «Принципи змагальності та верховенства права» (Девід Вон, керівник проекту USAID «Справедливе правосуддя»), «Особливості розвитку адвокатури України у пострадянський час» (Клара Маргулян, віце-президент Асоціації адвокатів України, заслужений юрист України), «Роль кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури у забезпеченні незалежності адвокатської діяльності» (Микола Верба, голова КДКА Дніпропетровської області, заслужений юрист України), «Порівняльний аналіз Європейського законодавства та законодавства України про адвокатуру та адвокатську діяльність» (Наталія Рудницька, секретар атестаційної палати КДКА Одеської області, заслужений юрист України), «Підвищення кваліфікації та навчання адвокатів як вимоги професійних стандартів Європейського Співтовариства» (Рос­тислав Кравець, старший партнер АК «Кравець і партнери»), «Інститут адвокатури в механізмі забезпечення права на справедливий суд» (Олек­сандра Яновська, доктор юридичних наук, доцент), «Завдання органів адвокатського самоврядування на сучасному етапі становлення адвокатури України» (Павло Луцюк, голова Ради адвокатів Рівненської області, заслужений юрист України), «Шляхи утвердження демократичних стандартів адвокатури» (Микола Сірий, член Ради адвокатів міста Києва), «Стратегія розвитку адвокатури України в сучасних умовах» (Катерина Коваль, заступник голови НААУ, заступник голови Союзу юристів України).

Валерій Євдокимов, голова Союзу юристів України
Валерій Євдокимов, голова Союзу юристів України

З наведеного трохи громіздкого переліку доповідей читач може сам скласти враження про ранг доповідачів та рівень дискусії, яка продовжувалася на секційних засіданнях і була продуктивною та відкритою не тільки через відкритість доповідачів та організаторів, а й завдяки відкритому простору, обраному для її проведення. Учасники могли вільно переміщатися із секції на секцію та обмінюватися думками з експертами й колегами.
В підсумку форуму було прийнято Резолюцію (див. наступну сторінку журналу), яка містить комплекс важливих напрямів розвитку вітчизняної адвокатури та вдосконалення діяльності адвокатського самоврядування, зокрема Національної асоціації адвокатури України.

До слова, на сайті НААУ про Форум не було й згадки.

Жан-Луї Маньє (ліворуч), член Комітету з європейських та міжнародних зв’язків Ради адвокатів Франції
Жан-Луї Маньє (ліворуч), член Комітету з європейських та міжнародних зв’язків Ради адвокатів Франції

Залишаємо нашим читачам судити, чому їх не поінформував про таку подію орган, який це зобов’язаний робити. Імовірно, очільникам вітчизняної адвокатури було не до Форуму, адже тоді ж таки 5 липня Національна асоціація адвокатів України та Рада адвокатів Закарпатської області проводили в м. Мукачевому семінар з підвищення кваліфікації адвокатів, де водночас відбулося й засідання Ради адвокатів України. Серед іншого, РАУ зосередилася на питаннях, як карати адвокатів за несплату членських внесків – змушувати платити на два рахунки (НААУ – 30 % і регіональної ради – 70 %), застосовувати дисциплінарні стягнення та переводити відомості про адвокатів-неплатників у стан неактивних та невидимих в Єдиному реєстрі адвокатів України.
Попри ці погані новини для адвокатів та їхніх клієнтів від адміністративно невтомної РАУ, хороші новини також маємо: Перший міжнародний адвокатський форум поза сумнівом став рішучим кроком до європейського оновлення нашого адвокатського співтовариства. Впевнений, всі його учасники роз’їхалися саме з таким переконанням.

Резолюція Першого Міжнародного адвокатського форуму «Шляхи розвитку адвокатури України у Європейському співтоваристві» (м. Київ, 5 липня 2014 р.)

LLL

Леонід Лазебний,
головний редактор журналу «Адвокат»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *