Події

Р. Гаррис «Школа адвокатуры»: нове видання – нове прочитання

Костянтин Рибачковський

Ричард Гаррис Репринт10 жовтня 2013 р. в «Шоколадному будиночку» (м. Київ, вул. Шовковична, 17/2) відбулася презентація, а точніше – благочинне знайомство з репринтним перевиданням неперевершеного посібника для адвокатів усіх часів «Школа адвокатури» Річарда Гарріса в перекладі відомого правника, публіциста і мовознавця «золотих часів» російської адвокатури Сергія Пороховщикова (Санкт-Петербург, Сенатська друкарня, 1911). Нове видання побачило світ у видавництві «Прецедент» за сприяння адвокатів Валентина Загарії, Сергія Коннова, Інни Рафальської, АФ «Столичний адвокат», АБ Ігоря Бойка, АО «Київська міська колегія адвокатів».

Цей класичний твір, відомий без перебільшення усім правникам перш за все неперевершеною типізацією свідків, за півстоліття до перекладу його російською мовою перевидавався одинадцять разів і нині, через півтори сотні років, залишається взірцевим підручником з практичної адвокатури, довідником для юриста, до якого можна звертатися у складних ситуаціях, і насамкінець – приємним і захопливим читвом.

Леонід Лазебний презентація Річард Гарріс
Головний редактор журналу “Адвокат” Леонід Лазебний розповідає про історію видання і перекладача
Костянтин Рибачковський
Анжеліка Сицько і Костянтин Рибачковський щойно отрмали примірники

Тому не випадково саме цей твір став первістком серії «Класика адвокатури», в рамках якої вже готуються до друку збірники судових промов Ф. Плевако та А. Коні, твори М. Карабчевського та С. Пороховщикова, інших видатних юристів тієї пори.
Урочистий вечір зібрав повну залу відомих юристів, які ностальгійно, але оптимістично ділилися думками про ті часи, коли адвокатський хист і талант промовця були визначальними чинниками професійного успіху, коли новоз’явлена можливість впливати на суд засобами переконливого інтелектуального аргументу спричинила розквіт творчої активності правників, який на зламі ХІХ-ХХ століть дав щедрий врожай осяжних класичних творів з практичної юриспруденції.

Як стало зрозуміло, ідея ініціаторів нового прочитання цих творів у добу новочасної незалежності адвокатури полягає не тільки в тому, щоб дати нашим сучасникам – спадкоємцям великих традицій – перейнятися професійними принципами, звичаями та стилем тієї пори, а й відродити з часом в адвокатському товаристві фахову літературно-публіцистичну творчість.

Під час презентації, яку вів Сергій Коннов (старший партнер АК «Коннов і Созановський»), важливість події і вартісність видання відзначили Тетяна Варфоломеєва (ректор Академії адвокатури України), Катерина Коваль (заступник Голови Національної асоціації адвокатів України),

Виступ ректора Академії адвокатури України Тетяни Варфоломеєвої
Виступ ректора Академії адвокатури України Тетяни Варфоломеєвої

Костянтин Рибачковський (керуючий партнер АФ «Столичний адвокат»), Леонід Лазебний (головний редактор журналу «Адвокат») та ін. (див. фото на с. 1-2 обкладинки). Піднесеного настрою розмові додали не тільки ошатні томики, що жваво розійшлися серед учасників, а й чарівна атмосфера гостинних залів «Шоколадного будиночка», який поволі виявляє свою неповторність через реставраційні перетворення, на які під час бліц-екскурсій зробили пожертви учасники зібрання.
Первістка серії «Класика адвокатури» отримали у подарунок усі, хто зробив невеликий благочинний внесок для Ричард Гаррисонкологічного відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», що є однією з програм благодійності Київської міської муніципальної колегії адвокатів. Всім охочим тримати книжку (поки примірники ще лишилися) слід звертатися до Ради адвокатів міста Києва.

На черзі в цій серії – двотомник «Речи» Федора Плевако, випуск якого очікується на початку наступного року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *